Ubezpieczenie OC

OC w życiu prywatnym

Każdemu z nas zdarzają się wpadki różnica jest tylko taka, że czasami kosztują nas odrobinę wstydu. Czasami również mogą nadwyrężyć mocno budżet domowy i dlatego pozbywamy się swoich oszczędności. Niestety niewiele osób wie, że można przed tymi przykrymi konsekwencją się uchronić.

Ubezpieczenie odpowiedzialności OC w życiu prywatnym to bardzo praktyczny produkt, który przydaje się w codziennym życiu. Często stanowiąc realną ochronę finansów posiadacza polisy. Zakresem ochrony ubezpieczeniowej objęte będą szkody powstałe w związku z posiadaniem przez Ubezpieczonego domu lub mieszkania. Jak i również wyrządzone w związku z opieką nad niepełnoletnimi dziećmi, czy powstałe w związku z posiadaniem zwierząt domowych.

Posiadanie ubezpieczenia gwarantuje rekompensatę szkód wyrządzonych osobom trzecim zarówno w domu, jak i poza nim – w kraju i za granicą.

Co to jest ubezpieczenie OC?

Popularne i najczęściej wybierane ubezpieczenie OC zazwyczaj kojarzone jest wyłącznie z formą ochrony kierowców przed zdarzeniami na drodze. Jak wiadomo nie o dziś każdy posiadacz samochodu ma obowiązek je wykupić. Jednak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może jednak równie dobrze funkcjonować w kontekście zwykłych, codziennych działań.

Polisa OC to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które ochroni niejako Twoją własność. Wtedy gdy jesteś zobowiązany do pokrycia szkód, które spowodowałeś albo w razie niewywiązania się z umowy. Polisa OC dotyczy wielu dziedzin życia i sprowadza się do tego, że kiedy w naszym czasie prywatnym wyrządzimy drugiej osobie jakąś szkodę, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci mu odszkodowanie. Dzięki temu nie ponosimy bezpośredniej odpowiedzialności finansowej za całe zdarzenie. Takie ubezpieczanie może okazać się przydatne w najmniej spodziewanych, codziennych sytuacjach. Coraz więcej osób decyduje się na wybór takiej formy zabezpieczenia siebie i swoich bliskich.

OC w życiu prywatnym

Popularne ubezpieczanie OC w życiu prywatnym chroni przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń, których skutkiem są szkody osobowe lub rzeczowe spowodowane osobom trzecim. Ubezpieczenie obejmuje wszystkich domowników, a także szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe, na terenie całego świata z wyłączeniem USA i Kanady. Ubezpieczanie działa w takich sytuacjach jak:

 • Jeśli dziecko grając w piłkę wybije komuś szybę;
 • Wtedy gdy Twój współmałżonek na parkingu pod sklepem, przypadkowo uszkodzi wózkiem zakupowym zaparkowany cudzy samochód;
 • Jeśli zalejesz sąsiada i trzeba będzie pokryć koszty remontu;
 • Gdy przypadkowo potrącisz kogoś na stoku podczas amatorskiej jazdy na nartach – pokryjemy koszty leczenia poszkodowanego;
 • Jeśli nie odśnieżysz i nie zabezpieczysz zimą chodnika przed swoim domem; przez co przechodzień poślizgnie się i skręci sobie nogę;
 • Jeśli twój pies rzucił się na listonosza i zniszczył mu ubranie.

Każda osoba powinna posiadać zabezpieczenie w postaci polisy OC w życiu prywatnym. Szczególne u osób, które z tytułu posiadania pewnego majątku lub rzeczy są bardziej narażone na konieczność ponoszenia odpowiedzialności.

 • Posiadamy konie lub używamy ich rekreacyjnie,
 • Posiadamy łodzie wiosłowe, kajaki, małe jachty, rowery wodne i inne mniejsze jednostki pływające;
 • Mamy psy rasy agresywnej;
 • Posiadamy pojazdy spalinowe, które nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu OC;
 • Posiadamy broń palną oraz wtedy, gdy uczestniczymy w polowaniach.

Jak widać ochrona ubezpieczenia jest szeroka. Może zdarzyć się wiele nieprzyjemnych sytuacji, które odbiją się na naszej kieszeni, ale jeśli zdecydujemy się na wykupienie polisy, unikniemy dużej straty finansowej.