Minimalny i maksymalny wiek kredytobiorcy.

Maksymalny wiek kredytobiorcy

W ostatnim czasie wielu ludzi zastanawia się nad wzięciem kredytu. Obecnie wiele instytucji pożyczkowych przedstawia szeroką ofertę pożyczek i dla osób młodych, i dla seniorów. Wiele firm pożyczkowych oferuje pożyczki gdzie osoby, które ukończyły 60, 70, a nawet 80 rok życia mogą cieszyć się dodatkowym zastrzykiem gotówki.

Wiek emerytalny nie oznacza siedzenie w domu przed telewizorem czy też opiekowanie się wnukami. Jak się okazuje, większość seniorów żyje aktywnie i podróżuje po kraju. Ponadto, seniorzy starają się ćwiczyć: chodzą na basen, jeżdżą na rowerze i uprawiają gimnastykę. Jak i również przekonują się do komputerów oraz uczestniczą w życiu kulturalnym. Najczęściej wybierają kino, muzea, galerie i wystawy oraz teatry, opery i koncerty.

Często w przypadku seniorów świadczenia emerytalne nie zawsze pozwalają na takie aktywności. O kredycie dla emeryta często można tylko pomarzyć – banki są bardzo rygorystyczne i mogą z góry przekreślić klienta w wieku 65+. Instytucje pozabankowe nie odwracają się od osób starszych i udzielają pożyczek krótkoterminowych, jak i pożyczek na raty.

Czy seniorzy łatwo dostaną kredyt?

Pożyczki z maksymalnym wiekiem kredytobiorcy, przyjaznym dla seniorów, znajdziemy w ofercie niejednego pożyczkodawcy. Najprościej jest skorzystać z internetowych rankingów produktów finansowych. Zestawienie najbardziej atrakcyjnych pożyczek pozwoli łatwo trafić na ofertę odpowiadającą naszym wymaganiom.

Pożyczki w sieci cieszą się największą popularnością, ponieważ nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby z nich korzystać. Aplikowanie o zastrzyk gotówki jest bardzo proste, wystarczy co jedynie spełnić warunki stawiane przez firmę pozabankową:

  • Mieści się w wyznaczonym przedziale wieku
  • Nie figuruje w rejestrze dłużników;
  • Jest obywatelem Polski;
  • Ma udokumentowany, stały dochód w Polsce (również z tytułu emerytury);
  • Uzupełni wniosek i zweryfikuje swoją tożsamość.

Kiedy jako pożyczkobiorcy dopełnimy formalności, pozostaje nam czekać na odpowiedź pożyczkodawcy. Powinna nadejść lada chwila, a jeżeli decyzja będzie pozytywna, pieniądze równie szybko trafią na konto seniora.

Kredyt po siedemdziesiątce

Instytucje pożyczkowe i kredytowe biorą pod uwagę całą masę czynników przy weryfikacji wniosku o pożyczkę lub kredyt. Najważniejsza jest zdolność kredytowa oraz to, żeby osoba wnioskująca o zobowiązanie nie miała złej historii kredytowania, ale też nie była nierzetelnym dłużnikiem wpisanym do baz Biur Informacji Gospodarczej. Przy udzielaniu pożyczki ważny jest również wiek osoby starającej się o dodatkowy zastrzyk gotówki. Zwykle maksymalny wiek kredytobiorcy w takiej sytuacji wynosi 70-80 lat, w zależności od firmy pożyczkowej. Firmy pożyczkowe chętnie udzielają pożyczek emerytom, ponieważ mają oni stałe źródło dochodów, jakim jest emerytura.