Czy dzięki kredytowi konsolidacyjnemu można zaoszczędzić

Czy dzięki kredytowi konsolidacyjnemu można zaoszczędzić? 

Kredyty konsolidacyjne nie bez powodu cieszą się wśród Polaków bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki nim możemy odciążyć swój domowy budżet, zmniejszyć comiesięczną ratę oraz odetchnąć od kilku różnych zobowiązań finansowych. Zanim jednak zdecydujesz się na tego typu produkt finansowy, powinieneś poznać zasady jego działania. Na czym polega konsolidacja i czy rzeczywiście można na niej zaoszczędzić? Podpowiadamy.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, co oznacza, że można go przeznaczyć tylko i wyłącznie na cel określony w umowie kredytowej. Tym celem jest w tym przypadku spłata kilku kredytów jednocześnie. Dzięki konsolidacji możemy połączyć kilka zobowiązań, które są dla nas coraz cięższe do spłacania. Mogą to być kredyty gotówkowe, hipoteczne, zadłużenia na kartach kredytowych, a w niektórych przypadkach nawet chwilówki. Kredyt konsolidacyjny https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/ można zaciągnąć w tym samym banku, w którym aktualnie mamy aktywne kredytu lub w zupełnie innym, z którego oferty do tej pory nie korzystaliśmy.

Po konsolidacji musimy pamiętać o spłacie tylko jednego zobowiązania, a nie tak jak do tej pory kilku jednocześnie. Jeśli dotknęły Cię problemy finansowe, a spłata kilku długów generuje ogromny stres, to jest to rozwiązanie, które powinno Cię zainteresować. W szukaniu najlepszej oferty mogą Ci pomóc doradcy, internetowe kalkulatory oraz porównywarki. Warto także kierować się rzetelnymi opiniami osób, które korzystały już z tego typu kredytu.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Z kredytu konsolidacyjnego mogą skorzystać osoby, które mają dobrą zdolność kredytową oraz spłacają kilka zobowiązań. Jak można się domyślić, spłata kilku kredytów jednocześnie nie jest niczym prostym i w pewnym momencie może się po prostu zrobić męcząca. Konsolidacja ma na celu odciążyć dłużnika i zaoferować mu jedną ratę, która jest łatwiejsza do regulowania każdego miesiąca. To też dobre rozwiązanie dla osób, które z pewnych przyczyn mają problemy finansowe, ich wynagrodzenie stało się mniejsze lub całkowicie je stracili i muszą żyć z oszczędności i zasiłków.

Warto jednak podjąć decyzję o konsolidacji jak najszybciej – zanim jeszcze nieprzewidziane sytuacje życiowe obniżą Twoją zdolność kredytową. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej oraz atrakcyjne warunki spłaty nowego kredytu https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/.

Czy konsolidując długi można zaoszczędzić?

Wydawać by się mogło, że niższa miesięczna rata oraz jeden dług, zamiast kilku może przynieść spore oszczędności. Niestety nie do końca tak to działa. Miesięczna rata po konsolidacji jest niższa, ponieważ bank maksymalnie wydłużył okres spłaty nowego kredytu. Jak wiadomo, im dłuższy jest okres spłaty, tym więcej pieniędzy trzeba oddać przez naliczone odsetki. Oznacza to, że kredyt konsolidacyjny może być droższy niż spłata aktualnych kredytów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że konsolidacja ma wiele zalet i może uratować Cię przed wpadnięciem w pętle zadłużenia.