Czy zadłużeni mogą dostać pożyczkę?

Czy zadłużeni mogą dostać pożyczkę?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się firmy pozabankowe udzielające pożyczek przez internet. Jest to idealny sposób na zdobycie dodatkowej gotówki na dowolny cel. Wiele osób jednak obawia się chwilówek i nadal korzysta z bankowych ofert.

W życiu zdarzają się również przypadki, że z różnych przyczyn możemy mieć problem z terminową spłatą pożyczki. Najczęściej jest to utrata pracy, wypadek, przewlekła choroba lub śmierć partnera, z którym prowadziło się wspólne gospodarstwo, co wpływa na zmniejszenie się comiesięcznych dochodów. Co zrobić, jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem i wyjściem z długów jest pożyczka ratalna dla zadłużonych. Zadłużenie rozłożone na miesięczne, dogodne raty na pewno nie przyczyni się do powstania spirali zadłużenia.

Pożyczki dla zadłużonych to usługa skierowana dla osób, które nie mogą uzyskać pożyczki w banku. W celu otrzymania pożyczki dla zadłużonych przez internet wystarczy tylko posiadać telefon komórkowy, konto w banku oraz dowód osobisty. Pożyczka dla zadłużonych przez internet może zostać wypłacona na rachunek osobisty klienta nawet w ciągu 15 minut.

Pożyczki dla zadłużonych

Pożyczka na raty dla zadłużonych to jedna z najczęściej wybieranych produktów finansowych w firmach pozabankowych w Polsce. To również najlepsza alternatywa wobec oferty kredytowej banków, które udzielają finansowania jedynie osobom z dobrą historią oraz zdolnością kredytową. Osoby, które mają problemy finansowe mogą starać się o pożyczkę dla zadłużonych. Taką pożyczkę uzyska każda osoba, która posiada kredyt czy pożyczkę w banku lub firmie pozabankowej. Jak i również są to osoby, które:

  • Nie spłacają terminowo kredytu lub pożyczek;
  • Widnieją w bazach takich jak: BIK, KRD, BIG i ERIF;
  • Zaniechały spłaty zaciągniętych zobowiązań;
  • Posiadają długi telekomunikacyjne;
  • Mają długi czynszowe.

Pożyczkę może zaciągnąć niemal każda osoba, która jest obywatelem RP, posiada dochód, który w wielu przypadkach nie musi być udokumentowany oraz jest w wieku powyżej 18 roku życia. Pożyczki dla zadłużonych przez internet to możliwość otrzymania szybkiej pożyczki gotówkowej bez wychodzenia z domu. Cała procedura związana z wnioskiem, jego weryfikacją i z udzieleniem pożyczki dla zadłużonych odbywa się przez internet i wymaga spełnienia jedynie minimum formalności.

Zadłużonym trudniej dostać kredyt

Osoby zadłużone mające problem ze spłatą swoich należności, często trafiają na listę dłużników. Dłużnik, który nie spłaca swoich zobowiązań trafia do rejestru dłużników, natomiast wynikiem zaległości w spłacie kredytów jest obniżenie scoringu w Biurze Informacji Kredytowej. Negatywna historia kredytowa dla banków jest informacją, że mają do czynienia z niewiarygodnym klientem, czego wynikiem jest brak możliwości zaciągnięcia dodatkowego zobowiązania.

Kredyt dla osób zadłużonych nie jest łatwy, a czasem wręcz niemożliwy, do uzyskania w banku. Osoby, które potrzebują zastrzyku gotówki muszą szukać wówczas innej alternatywy. Rozwiązaniem jest pożyczka bez BIK dla zadłużonych. Warto jednak mieć świadomość, że koszt zaciągnięcia będzie wyższy niż w przypadku standardowego kredytu bankowego.

Kredyty dla zadłużonych bez zaświadczeń czy kredyty dla zadłużonych bez zdolności są zazwyczaj droższe niż standardowe oferty banków. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zaciągniecie kolejnego zobowiązania warto zastanowić się, czy jest to absolutnie konieczne oraz jaką kwotę realnie jesteśmy w stanie spłacić, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia.