wypłata świadczenia “Rodzina 500 plus”

Czy 500+ wpływa na zdolność kredytową?

Wiele osób potrzebuje dodatkowej gotówki na różne, nieprzewidziane wydatki. Takie jak zakup sprzętu AGD i RTV, remont mieszkania czy też szybka naprawa auta. Takie osoby najczęściej pożyczają od rodziny czy znajomych. Choć znajdą się również osoby, co szukają pomocy w bankach czy parabankach.

Banki i firmy pożyczkowe w Polsce

W Polsce banków oraz firm pozabankowych jest bardzo dużo. Większość z nich udziela kredytu pod warunkiem, że dana osoba ma dobrą zdolność kredytową. Na dobrą zdolność kredytową wpływa kilka rzeczy takich jak:

  • Banki najczęściej sprawdzają historię kredytową, pod kątem kredytów (sprawdzają jego wysokość, czy terminowo go spłaca, czy nigdy wcześniej nie miał problemów ze spłacaniem rat i tak dalej);
  • Do zdolności kredytowej wliczają się również dochody potencjalnego klienta;
  • Ważne jest także posiadanie stałego miejsca pracy. Bank sprawdza jak długo ktoś pracuje w danym miejscu oraz na jaką umowę;
  • Banki oczekują również zaświadczenia od właściciela firmy, że nadal zamierza zatrudnić potencjalnego kredytobiorcę;
  • Bank sprawdza też wiek klienta, ile osób liczy jego gospodarstwo domowe i tak dalej;

Starania o kredyt

Te wszystkie wymienione kryteria możemy spotkać wtedy, gdy staramy się o kredyt w banku. Jednak każdy bank ma swoje własne zasady podejmowania decyzji. Niektóre z nich bardzo szczegółowo sprawdzają klienta, zanim przyznają pieniądze. Wiele banków sprawdza zdolność kredytową klienta po to, aby dowiedzieć się, czy klient poradzi sobie ze spłatą kredytu.

Świadczenia socjalne a zdolność kredytowa?

Od kilku lat wiele rodzin korzysta z ,,Rodzina 500 plus”, który wspomaga rodziny wielodzietne oraz osoby samotnie wychowujące dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia. W ramach programu rodzina może otrzymać 500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Jak i również na pierwsze i jedyne dziecko w rodzinie, jeśli rodzina osiąga niskie dochody.

W Polsce tylko niektóre banki udzielają kredytu uwzględniając przy obliczaniu zdolności kredytowej dodatkowe źródła dochodu. Do dodatkowych źródeł dochodu możemy zaliczyć pieniądze z programu 500+, zapomogi, zasiłki oraz alimenty.

Kredyt o niższych kwotach jest udzielany rodzicom przez banki, które akceptują 500+. Przy występowaniu o kredyt trzeba wpisać ile dokładnie pieniędzy otrzymuje się z programu oraz należy przedstawić zaświadczenie o przyznanym 500+.

Zdolność, a 500+

W dzisiejszych czasach praktycznie, co trzecia polska rodzina korzysta ze świadczenia “Rodzina 500 plus”. Tego typu zapomoga pomogła wielu rodzinom wyplątać się ze spirali zadłużenia lub zdecydowanie ją zmniejszyła. Z tego typu świadczeniem możemy otrzymać z banku kredyty gotówkowe z krótkim okresem spłaty.

Pożyczka na 500+ oferowana jest również przez instytucje pozabankowe, które działają zarówno stacjonarnie, jak i online. Zasady wnioskowania o pożyczkę są bardzo proste. Wystarczy, że na stronie pożyczkodawcy wypełnimy wniosek o dodatkową gotówkę i go wyślemy. W tych przypadkach każde świadczenie wypłacane z publicznych funduszy może być traktowane, jako systematyczny i dodatkowy przypływ gotówki.